Strona Główna Ruch Społeczny Nie Dajmy Się
Ruch Społeczny NIE DAJMY SIĘ

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z odzyskaniem pieniedzy zajetych przez komornika
Autor Wiadomość
keddex 
Nowy

Wysłany: 2017-10-20, 16:40   Problem z odzyskaniem pieniedzy zajetych przez komornika

Witam i pozdrawiam. Precyzuje moją sprawę wg moich domniemań bo na dzień dzisiejszy mam tylko taka wiedzę na temat swojej sprawy a jest ona już na etapie egzekucji komorniczej . Wygląda to tak – w lutym 2015 roku osoba mi nie znana mając w posiadaniu mój pesel, miejscowość zamieszkania i imię i nazwisko. Zawarła prawdopodobnie przez inetrnet pożyczkę tzw chwilówkę w Ferratum Bank. Powstały wtedy domniemane moje wierzytelności w stosunku do tego banku, które zostały sprzedane firmie easy DEPT fundusz inwestycyjny zamknięty , który jest reprezentowany przez Firmę GetBack. O sprawie dowiedziałem się gdy doszła do mnie w 20.07.2017 !!!! roku korespondencja listem zwykłym z GetBack / na właściwy adres !!! pożyczka była zawarta na inny adres !!! , że mam dług i propozycja jego spłaty. Do 20.07.2017 nie miałem żadnej informacji od banku , funduszu easy DEPT , GetBack, sądu czy jakiejkolwiek innej instytucji o tym że toczy się jakaś sprawa przeciwko mnie!!! Dopiero z dokumentów od komornika sądowego przy Sądzie Rejonowym w Sieradzu dowiedziałem się ,że w dniu 23.05.2017r. Sąd w Lublinie nadał z dniem 20.07.2017 klauzulę wykonalności egzekucji o czym nie zostałem poinformowany i nie miałem żadnego pojęcia o jakiejkolwiek sprawie toczącej się przeciwko mnie .Dnia 01.08.2017r. wysłałem list z zapytaniem o w/w sprawę do Ferratum Bank i dopiero wtedy potwierdzono mi zaistniały fakt zawarcia pożyczki i sprzedaniu moich domniemanych wierzytelności. Po konsultacjach z infolinią GetBack złożyłem zawiadomienie na policję /24.08.2017/ przesyłając to do GetBacku z informacją od nich że zajmą się sprawą. W dniu 12.09.2017r. otrzymałem pismo z GetBacku o wstrzymaniu działań windykacyjnych. Jednak w dniu 22.09.2017r. otrzymałem pismo od komornika przy sadzie w Sieradzu o zajęciu moich kont w 3 bankach , zaliczki podatkowej w U.S. i zajęciu poborów w moim zakładzie pracy. Po interwencji telefonicznej i pisemnej w GetBacku w sprawie zwrotu pieniędzy pobranych z mojego rachunku bankowego / 29.09.2017r/ komornik zawiesił postępowanie egzekucyjne z dniem 10.10.2017r. po czym powiadomił mnie i inne instytucje o tym fakcie i wstrzymano windykację. Lecz ściągniętej kwoty w miedzy czasie z mojego rachunku bankowego / kwoty windykacji w wysokości 1097,80 pln/ nie zwrócono. W dniu 20.10.2017r zadzwoniłem do kancelarii komornika gdzie poinformowano mnie, że pieniądze zajęte z mojego rachunku już rozksięgowano i po konsultacji polecono mi napisać wniosek do komornika o zwrot tej kwoty po czym zostanie mi ona zwrócona i taki wniosek z dniem 20.10.2017r. wysłałem. Następnie po kilku godzinach otrzymałem telefon od GetBack, że rozpatrzono moją reklamację złożoną z dnia 29.09.2017r. w tej sprawie, ale w wyniku minięcia się pism kwota windykacji wpłynęła na ich konto od komornika lecz pieniądze zostaną mi zwrócone po zakończeniu dochodzenia na policji i stosowną informacje otrzymam od nich pisemnie. / co za zbieg okoliczności, że w dniu telefonu do komornika oni nagle rozpatrzyli reklamację / . Na razie czekam na odpowiedź na mój wniosek komorniczy jeżeli będzie negatywny zapewne złożę zażalenie do sądu przy którym działa komornik. Proszę mi poradzić co mam dalej czynić ? czy mogę dochodzić o zwrot tej kwoty ? Czy w ogóle GetBack ma prawo przetrzymywać moje pieniądze ? jeżeli tak to jakimi kanałami ? może RPO, lub RPKiK , lub powiatowy rzecznik konsumentów, a może KNF ?

Odpowiedz do tematu